Tarifler

Zeytinyağlı Nohut Tava

Zeytinyağlı yemekler, Türk mutfağının vazgeçilmez bir parçasıdır. Et yemeyenler veya dönemsel olarak et tüketmeyi tercih etmeyenler için mükemmel bir seçenek olan bu tarif, et yemeklerinin yanında da tercih edilebilir. Zeytinyağlı Nohut Tava, nohutun lezzetli bir sos içinde pişirildiği yemektir. Siz de baharatlı ve acı tatları seviyorsanız, sofralarınıza bu tarif ile harika bir lezzet katabilirsiniz. 

Malzemeler:

2 bardak haşlanmış nohut Yarım su bardağı Niz Olive Naturel Sızma Zeytinyağı 1 tane kuru soğan 1 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı isot 4 tane kapya  biber (tercihe göre acı olabilir) 1 tane yeşil biber (tercihe göre acı olabilir) Kaya tuzu

Hazırlanışı:

Öncelikle soğanı ve biberleri mümkün olduğunca ince bir şekilde doğrayın. Doğrama işlemi bittikten sonra soğanı ve biberleri fırın tepsinize alabilirsiniz. Aynı tepsiye haşlanmış nohutu, domates salçasını, isotu, kaya tuzunu ve Niz Olive Naturel Sızma Zeytinyağı’nı da ekleyip güzelce karıştırarak tüm tepsiye eşit bir şekilde yayabilirsiniz Önceden ısıttığınız fırında 200 derecede 25 dakika pişirdikten sonra nohut tavanız hazır.