Nizolive Online mağaza
Sepetim 0 items - 0₺ 0
Nizolive Online mağaza
Sepet 0 items - 0₺ 0

Zeytinyağı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Hasat tarihi 12 aydan eski olan zeytinyağı tüketilmemelidir. Eski yağların içerisinde bulunan mineral oranı düşük olduğu için sağlık açısından bir faydası kalmıyor, zeytinyağının hangi zeytinden üretildiğine göre de dayanıklılık süresi değişebiliyor. Zeytinin içerisindeki polifenol ne kadar yüksek ise yağın kendini koruyabilme zamanı da o kadar uzun oluyor.

Zeytinyağı nasıl saklanmalıdır?

  • Zeytinyağının dört ana düşmanı ısı, ışık, oksijen ve nemdir. Bu dört unsuru göz önünde bulundurarak 13- 18 derecede, karanlık (ışık almayan yerde), hava boşluğu kalmayacak şekilde ağzı sıkıca kapalı, tercihen cam ya da teneke ambalajlarda, nemden uzakta saklanmalıdır. Bu koşullar sağlandığı takdirde zeytinyağı iki yıl tazeliğini koruyacaktır.

Soğuk sıkım zeytinyağı nasıl kullanılmalıdır?

  • Soğuk sıkım zeytinyağlarının içeriğinden en iyi şekilde faydalanabilmek için kullanma esnasında da ısıl işlem görmemesi gerekmektedir. Mümkün olduğu kadar az yağda pişirdiğiniz yemeğinize servis esnasında istediğiniz kadar çiğ yağ ilave etmeniz daha doğru olacaktır.

Sağlık için nasıl tüketmeliyiz?

  • Ürünlerimizi her gün, tercihen sabahları çiğ olarak tüketmenizi tavsiye ederiz.

Kapıda ödeme seçeneği var mı?

  • Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Kargonuzu alırken nelere dikkat edilmeli?

  • Kargonuzu teslim almadan önce lütfen hem dış ambalajını, hem de içini kargo personelinin yanında açarak kontrol ediniz. Kargonun ezik, yırtılmış, kırılmış, paslı vb. gibi hasarlı olduğu durumlarda, kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı tutturunuz ve bu tutanakla birlikte, kargoyu teslim almadan iadesini isteyiniz. Teslim aldığınız ürünlerin orijinal ambalajlarını atmayınız. İade veya değiştirme yaparken bu orijinal ambalajla geri gönderiniz.

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

  • Siparişinizi size teslim eden anlaşmalı olduğumuz kargoyu (Sürat Kargo)  tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

Minimum 4 characters