Nizolive Online mağaza
Sepetim 0 items - 0₺ 0
Nizolive Online mağaza
Sepet 0 items - 0₺ 0

Garanti, Değişim ve İade Politikası

 1. Garanti
  www.nizolive.com web adresinde satılan tüm ürünler üretici firmanın garantisi altındadır. www.nizolive.com web adresinde satılan ürünlerde iade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 57.maddesi hükmü gereği ihtiyari garanti taahhüdü çerçevesinde hareket eder. www.nizolive.com web adresinde yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması, eksik ve hasarlı olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır.
 2. İade süresi
  Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, kargo paketi açılmamış şekilde alıcı adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde teslim aldığınız şekliyle iade edebilirsiniz.
 3. İade-değişim şartları

www.nizolive.com’dan alınan ve kullanılan ürünlerin, alıcıları tamamen memnun etme garantisi yoktur. Bu sebeple kişisel sebeplerden/ memnuniyetsizliklerden doğan ve geri satılabilmesi mümkün olmayan ürünlerde iade talepleri kesinlikle kabul edilmemektedir. Teslim aldığınız ürünlerin orijinal ambalajlarını atmayınız. İade veya değiştirme yaparken bu orijinal ambalajla geri gönderiniz.

Ürünlerin iadesi durumunda fatura iptal süresi (7 gün) geçmiş ise satın alınan ürünün vergi dahil fatura fiyatı üzerinden %20 vergi kesintisi yapılacaktır. Çalışılan kargo şirketinin belirlediği son tarifeye göre desi hesabı yapılacak ve alıcının güncel kargo fiyatını üstlenmesi şartı ile iade kabul edilecektir.

 1. İade alınamaz ürünler
  Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG. 27.11.2014, 29188) m.15/1-ç hükmüne göre “Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler” kapsamında tüketicinin sözleşmeden cayma hakkı bulunmamaktadır. Bu hüküm kapsamında, koruma bandı/ ilk açan sizsiniz uyarısı olmayan her türlü ürünün iadesi yapılamamaktadır. Hasarlı ve değişecek ürünler www.nizolive.com’a ulaştıktan sonra 2 (iki) işgünü içerisinde işleme alınırlar.

Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir:
Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda info@nizolive adresine ya da 0542 238 1622 whatsapp hattına bildirilmelidir. İletişimden hemen sonra en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

 1. İade süreci
  Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde info@nizolive.com adresine ya da 0542 238 1622 whatsapp hattına başvuruda bulunarak Garanti-Değişim-İade Politikamız kapsamında iade edebilirsiniz.

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi tarafımıza iletmeniz ve iadenizin tarafımızca onaylanmış olması gerekmektedir.

İade talebi oluşturulmadan yapılan iadeler tarafımızca kabul edilmeyecek olup alıcıya geri gönderilecektir.

 1. Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Siparişinizi size teslim eden anlaşmalı olduğumuz kargoyu (Sürat Kargo)  tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

 1. Ürünü gönderdikten sonra iade süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz www.nizolive.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, faturası, ürünün kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilecektir.

İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda konu hakkında tarafınıza bilgi verilerek ilgili iade siparişiniz adresinize alıcı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

 1. İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, www.nizolive.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda “ürün bedeli” 7 iş günü içinde tarafınıza geri ödenecektir.

Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online ödeme sistemi üzerinden kredi kartınıza yapılacaktır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir ve bu süre 4-8 iş günü arasında değişmektedir.
Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; tarafımıza bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.

 1. Kısmi iadelerde indirimli ürünlerin veya indirimli setlerin iade koşulları nedir?

Siparişlerde bulunan üründen tümü değil de istenilen ürün(ler) iade edebilir ancak iade sonrası sipariş durumu; promosyon şartlarını yerine getirmezse hediye veya promosyonların da iade edilmesi gerekmektedir. Hediye edilen ürünler için de aynı durum geçerlidir. İade sonrası sipariş durumu; hediye şartlarına uymuyorsa iade işleminin tamamlanması için hediye ürününün de gönderilmesi zorunludur. Aksi taktirde hediye ürünün bedeli iade tutarından kesilebilir veya iade işlemi iptal edilebilir.

Kısmi iade halinde SATICI tarafından ilan edilen ve ALICININ yararlandığı kampanya ve set koşulları geçerli olmayacak; bu kampanyadan ya da set koşullarından doğan avantajlar iade miktarından düşülerek ücret iadesi yapılacaktır. Arada oluşacak fark, ALICI’ya faturalandırılacaktır.

 

Minimum 4 characters